۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
سامانه صفحات خانگي
قابل توجه اعضاء محترم هيئت علمي
 
همان طور كه قبلاً نيز اطلاع رساني شده است ، محتواي صفحه خانگي و يا homepage اعضاء محترم هيئت علمي به دو صورت در پورتال دانشگاه قابل نمايش مي باشد.
الف ) صفحه خانگي رسمي : eng.ui.ac.ir/a.mohamadi
صفحه خانگي رسمي مربوط به هر عضو هيئت علمي با توجه به اطلاعات وارد شده در سامانه گلستان و نيز آنچه در سامانه نگين پژوهش توسط ايشان وارد شده است، نمايش داده مي شود. لذا هرگونه تغييري در اطلاعات نگين پژوهش انجام شود لازم است در همان سامانه، كليد " بروز رساني" انتخاب شود تا تغييرات پس از 24 ساعت در پورتال دانشگاه قابل نمايش گردد.
لازم به ذكر است ظاهر و قالب صفحه خانگي رسمي براي همه اعضا هيئت علمي تقريباً يكسان و مشابه مي باشد.
براي ديدن صفحه خانگي رسمي، آدرس آن را بصورت زير در مرورگر اينترنتي خود وارد مي كنيم.
"شناسه آدرس پست الكترونيكي"ui.ac.ir/." نام دامنه دانشكده"
مثال : eng.ui.ac.ir/a.mohammadi

ب ) صفحه خانگي غير رسمي : eng.ui.ac.ir/~a.mohamadi
اعضاء هيئت علمي، غير از صفحه خانگي رسمي كه در قسمت قبل توضيح داده شد، داراي يك صفحه غير رسمي نيز مي باشند كه با سليقه خود مطالب و ظاهر آن را انتخاب و در قالب فايل html ذخيره نموده و در فضاي ftp كه به اين منظور در نظر گرفته شده است، ذخيره مي نمايند.
براي دسترسي به اين فضا احتياج به آدرس پست الكترونيكي دانشگاهي است، كه با استفاده از آن، دسترسي به فضاي ftp به دو طريق امكان پذير مي گردد.


ب-1)
از طريق آدرس email.ui.ac.ir وارد ايميل دانشگاهي شده و از منوهاي بالاي صفحه گزينه File Manager و سپس UI Ftp Server را انتخاب نموده ، فولدري به طور پيش فرض به نام Public_html وجود دارد كه همه پوشه ها و فايل هاي مربوط به صفحه خانگي شخصي لازم است در اين پوشه بارگذاري گردد تا از طريق آدرس زير قابل نمايش باشد.
"شناسه آدرس پست الكترونيكي"ui.ac.ir/~." نام دامنه دانشكده"
مثال : eng.ui.ac.ir/~a.mohammadi
 
 
 
ب-2)
روش ديگر براي دسترسي به فضاي ftp و قرار دادن پوشه ها و فايل هاي مربوطه در پوشه public_html ، اين است كه در پنجره my computer آدرس سرور صفحات خانگي را مطابق زير تايپ نماييم:
ftp://192.168.50.32 و يا ftp://homepage.ui.ac.ir
 
 
 
سپس درسمت راست پنچره، كليك راست نموده وگزينه login as را انتخاب مي نماييم.
 
 
در پنجره جديدي كه بصورت شكل زير ظاهر مي شود، آدرس كامل پست الكترونيكي دانشگاهي و كلمه عبور مربوط به آن را وارد مي نماييم.
در نتيجه پوشه مورد نظر (Public_html) ظاهر شده و مي توان كليه فايل هاي مربوط به صفحه خانگي غير رسمي را در آن بارگذاري كرد.
 
 
 
 
 توجه :
گاهي پس از انجام تغييرات و بروز رساني، صفحه خانگي را در مرورگر خود، بصورتي كه قبلا وجود داشته و بدون اعمال تغييرات مشاهده مي كنيم. علت اين است كه اطلاعات صفحه گاهي از حافظه نهان خوانده مي شود كه محتواي قبل از تغيير را ذخيره كرده است. در اين شرايط تنها كافي است يك بار كليدهاي ctrl+F5 همزمان فشرده و انتخاب شوند تا حافظه نهان حذف گردد و محتواي جديد نمايش يابد.
براي مشاهده اطلاعات بيشتر، اينجا را كليك نماييد.
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/09/21
تعداد بازدید:
3288
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
تغییر کد امنیتی
كد امنيت
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان - خيابان هزار جريب - دانشگاه اصفهان - مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات
تلفن: 37932323 تلفكس: 36684435
 
Powered by DorsaPortal